Vítejte na oficiálních stránkách Obce Borovnice okres Trutnov.
Menu
Obecní úřad

Zahájení zkušebního provozu kanalizace a ČOV

Obec Borovnice obdržela dne 30.9.2015 Rozhodnutí o povolení zkušebního provozu kanalizace a ČOV. Zkušební provoz čistírny a kanalizace bude probíhat do 30.6.2016. Od dnešního dne je tedy možné se oficiálně připojit na kanalizaci a vypouštět do ní odpadní vody. Připojení musí být provedeno jako těsné, aby do kanalizace nepronikaly balastní vody. Stávající jímky a septiky bude nutné zrušit. Vypouštění obsahu septiků a jímek do kanalizace není vzhledem k nabíhání ČOV povoleno. Likvidaci jejich obsahu je nutné provádět na jiné ČOV. Každé připojení ke kanalizaci je nutné oznámit na Obecním úřadě v Borovnici.Proškolené osoby pro provozování a obsluhu ČOV jsou Miloslav Flégl a Josef Bušák. Odborný dohled vykonává pan Kamil Marinica. Případné dotazy proto směrujte přímo na starostu obce.

V minulosti se zastupitelstvo věnovalo i otázce pomoci majitelům objektů připojených na kanalizaci čerpadly. Tato kompenzace je vzhledem k finančním možnostem obce odložena na příští rok. Kompenzace bude pravděpodobně formou jednorázové dotace všem, kteří se napojí na kanalizaci pomocí přečerpávání nebo formou tlakové přípojky. O výši dotace bude rozhodovat zastupitelstvo obce.


Tisková zpráva | Autor: Ing. Josef Bušák | Vydáno dne 01. 10. 2015 | 1628 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Z úřední desky
Kalendář akcí

18. 8. 2019 Pouť do Zlatnice

19. 10. 2019 Posvícenské divadelní představení

Větrný mlýn Borovnice

Více informací najdete po kliknutí na odkaz níže.

Větrný mlýn

Geoportál Obce Borovnice
Malované mapy
FACEBOOK

Obrazek

RSS kanál
Elektronická podatelna
e-podatelna@borovnice.cz

Informace o provozu elektronické podatelny.
Foto dne
Maškarní diskotéka pro dospělé 2016 - 6
Maškarní diskotéka pro dospělé 2016
zobrazení: 790
známka: 0
Inzeráty
Nejsou žádné inzeráty.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Layout freestyle2008o vytvořil (c) Jakub Víšek. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server ADMINISTRACE